PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33330}

Simone

S1m0ne
6,3 10 653
oceny
6,3 10 1 10653
5,0 3
oceny krytyków
Simone
powrót do forum filmu Simone

Tytuł mnie jakoś nie zachęcił,ale po obejrzeniu pierwszych 15 minut,nie mogłem oderwać oczu... Mimo wszystko wydaje się, że był to świetny pomysł na film, który po etapie scenariusza został niemiłosiernie zmarnowany.Nie umiem napisać nic dobrego na temat aktorstwa,zdjęć, reżyserii, animacji ...(etc) z wyjątkiem tego,że są co najwyżej przeciętne.
Tak więc osobę odpowiedzialną za ten film Andrew Niccol`a mogę pochwalić połowicznie- za scenariusz(podobnie miało miejsce w przypadku "Gattaci")
Sam scenariusz zaś uznałbym za doskonały, gdyby nie zawierał tak pogłębionego wątku rodzinnego i związanego z nim zakończenia, który lekko mnie zawiódł .Satyryczne ukazanie mechanizmów marketingowych,kondycja sztuki w dobie współczesnych mediów, Hollywood od środka, rola elementów filmowych w sukcesie komercyjnym to tylko niektóre z poruszonych tam tematów, które ten film w doskonały sposób obnaża.Niestety sam happy end spowodował,że film nieco stracił na ostrości,oryginalności,a powiało amerykańską przeciętnością...

qaanaaq


wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones